Skialpový víkend na Králičáku

Tábor rozbijeme na horské chatě Návrší, daleko od ruchu v údolích, a hned od zápraží budeme společně vyrážet na skialpové túry do zasněžených hor. Skialpy vás zanesou na vrchol Králického Sněžníku, ochutnáte žurek na polském schronisku a užijete si dlouhatánský sjezd. Nejen. Taky se ode mě dozvíze spoustu zajímavostí o lavinách nebo zdejší historii.

 

Všechen sníh už roztál. Takže další skialpování zase až v zimě 2017/18.

 
 

Program

V pátek večer se potkáme ve Stříbrnicích nebo rovnou na Návrší. Sobotu i neděli strávíme na túrách po zasněžených horách, vystoupíme na Králičák, vyzkoušíte si simulaci zasypání pod lavinou nebo vyhledávání zasypaného. Po večerech společně posedíme při povídání o skialpu a lavinách.

Pozn. Během víkendu se budeme pohybovat v NPR Králický Sněžník, kde musíme dodržovat pravidla vstupu do rezervace.

 

Náročnost

Sjedete modrou sjezdovku? Pak zvládnete i skialpy. Tempo je pohodové a program pro úplné skialpové nováčky i zkušenější skialpaře. Ve skupince vás bude maximálně 8.

 

Půjčím vám kompletní skialpové i lavinové vybavení. O nic se starat nemusíte a soupis toho, co si vzít s sebou a na sebe vám pošlu v podrobných informacích před kurzem. Případně si podrobnější info k vybavení si přečtěte zde >>

Vybavení

 
Skialpový víkend na Kralickém Sněžníku byl skvělý. Místo konání, kolektiv, počasí a hlavně přístup Honzy. Pokud někdo chce vyzkoušet skialpy je tento kurz to pravé. Dozvíte se vše potřebné – teorii i praxi – pro pohyb na skialpech. Navíc zapůjčení profesionální výbavy je pro začátečníky obrovská výhoda.
— Hanka Váně
 

Cena 3500 Kč zahrnuje

Můj individuální přístup v malé skupince max. 8 osob.

Zapůjčení skialpového a lavinového vybavení.

Summit Leader brožuru o skialpinismu.

Jako dárek přírodní energetickou tyčinku Chimpanzee.

Případné vystavení dárkového poukazu pro blízkou osobu.

21 % DPH do státní kasy.

Cena nezahrnuje

Ubytování na horské chatě Návrší (899m) ve vícelůžkových pokojích se společnou sprchou a WC v mezipatře. Cena ubytování včetně snídaně činí 600 Kč / víkend a platí se na místě.

Dopravu na kurz.