Úžasný skialpový kurz v Jeseníkách. Fyzicky se vyčerpáte, ale psychicky nabijete. Perfektně koncipovaný celý víkend. Skialpové túry, kde si máknete při traverzu svahu, výšlapu na hřeben a sjezdech v lese. Prvně jsem tak zažila freeride. I když jsem se bála a cítila se, jako bych se učila lyžovat, tak ten zážitek jet nádhernou přírodou stál za to. Honza je skvělý horský vůdce, kterého je dobré poslouchat na slovo. Vysvětlí techniku pohybu na skialpech, prakticky ukáže testy profilů sněhu a vytvoří i simulaci zasypaného člověka v lavině. Přizpůsobí skupině náročnost, podpoří a stále dokola v klidu vysvětluje. Opravdu profesionál. Jsem nadšená a celý den (i v práci :-)) jsem myslela na všechny ty zážitky, které jsem měla to štěstí zažít s Honzou a jeho kurzem. Díky moc.
— Katka Vyroubalová
Naprosto skvělý víkend na skialpech na Kraličáku! Ještě teď jsme jak malý děti plný pocitů a zážitků Honza je strašně fajn, v pohodě a zároveň má všechno bezvadně připravené, půjčuje skvělé vybavení, všechno vysvětlí, pomůže, poradí a zároveň výborně motivuje. Kromě super túr nám udělal moc zajímavé povídání o lavinách, vyzkoušeli jsme si sami vyhledávání zasypaného a nasimulovali zasypání sněhem. Prostě skvělý víkend se skvělým instruktorem, bezva partou a výbornou atmosférou! Díky moc!!!
— Natalie Tůmová
Honzu sem poznal na skialpovém kurzu pro začátečníky v okolí Pradědu. Úplně špica přístup, kdy nám vše trpělivě vysvětlil a Vladovi i po letech ukázal, jak se dělaj obloučky.
Pokud chcete něco zažít a Honza to má v nabídce, neváhejte.
— Luboš Dufek
Výlety s Honzou jsou zárukou přísunu skvělých zážitků, které si zapamatujete napořád.
— Michal Košek
Čirou náhodou jsem na webu objevila kurzy Summit Leader, a kurz v Lužických horách byla super volba pro seznámení s ferratami! Honza má individuální, přátelský a velice profesionální přístup. Byly jsme s kamarádkou opravdu nadšené :-) Můžu jen doporučit.
— Lucie Poslední
Příjemná atmosféta, profi přístup, rozšíření obzorů a naučení nových věcí = SUPER zážite. Těšíme se na dašlí společnou akci! Děkujeme Honzo!
— Marcel & Dominik Burdychovi
O lyžovačce v prašanu jsem snila už jako dítě, ale maminka mě nepustila…. :D Stát pak poprvé na neupraveným svahu s hlavou plnou “je to risk”, “ někde se to s tebou utrhne” chtělo odvahu. Ale to co jsem k tomu potřebovala nejvíc byl ochotný a odvážný člověk, co mě skutečně vezme sebou do terénu, řekne mi co mám dělat, jak, kdy a kde, a hlavně se nepo……, že mi to hned nejde a mám svou hlavu. Velký dík za sdílení know how jak na to a že jste mi pomohli nastartovat splnění snu i najít odvahu začít konečně vychutnávat bezpečně všechny tváře hor - přívaly sněhu, větru, slunce i adrenalinu.
SKOL, Leňa
BTW dík, že jste mě “občas” nechali i fotit :D Bylo to horský !
— Lenka Havelková
S Honzou se na ferratách tolik nebojím. Mám strach z výšek (ten strach se jmenuje Hynek a někdy je i s kámošem Hermannem), ale ráda ho překonávám. A výlety s Honzou mi v tom pomáhají. Navíc jako přidanou hodnotu dostanete pokec s člověkem, který o tom životě už něco ví. Maky
— Markéta Čonková
Via Ferrata - sice jsem věděla, o co se jedná, ale osobní zkušenost chyběla. Pak nastal den, kdy jsem dostala dárkový poukaz na kurz v Lužických horách. Nakonec se k mému dárkovému poukazu přidala skupinka dalších pěti lidí, kteří se rozhodli mě podpořit v překonávání strachu z výšek. Dohodli jsme s Honzou termín a první sobotu v říjnu vyrazili do Lužických hor. Honza se nás tam ujal a díky jeho pomoci, jsme všichni dorazili do cíle. Den to byl opravdu vydařený nejen díky počasí, ale i díky Honzově péči. Takže za mě příště na ferraty jedině s Honzou.
— Lenka Krupičková
Při slovech ferraty s Honzou si vybavím: zábavné lezení po skále za jakéhokoliv počasí, také užívání si těžkých skalních úseků v silném větru, prověření svých sil a posunování svých hranic se skvělou partou lidí a s vrchním vtipným velitelem Honzou.
— Eva Kyšová
Velmi povedená součást letošní, aktivní dovolené... Když jsem se zeptal dcery, co se jí na letošní dovolené líbilo nejvíce (ferraty s Honzou, Postojna jama, Brijuni, podmořská jeskyně na Kamenjaku, skútry a jiné vylomeniny v Medulinu, gladiátoři v koloseu, Plitvické jezera), odpověděla: “Ferraty, taťko...”. :-)
— Daniel Dršťák
Není co dodat. Dávám 6 hvězdiček z pěti!!! Pět dní v Dolomitech s Honzou byl excelentní zážitek plnej zajímavejch ferrat, humoru a nádhernejch pocitů z dosažených cílů. Rozhodně musím doporučit každýmu kdo chce zažít něco vyjímečnýho!!! Mám za sebou první třítisícovku v životě a určitě ne poslední. Těším se na další akci.
— Michal Dvořák
Na Summit Leader jsem narazil náhodou, když jsem měl málo času a - popravdě - byl lenošný zorganizovat pro svou rodinu výstup na Triglav. Místo cestovky jakožto firmy se mi zjevil úžasný kluk, jehož zkušenosti a vědomosti o pobytu v přírodě napříč aktivitami a ročními dobami jsou tak rozsáhlé, že se pořád zdráhám uvěřit mu jeho tak mladý věk. Myslím, že za všechno promluví vyjádření mého osmnáctiletého syna, který ještě musel na dovolenou s rodiči a jehož očekávání byla minimální: “Taťko, až budu vzpomínat na prázdniny 2015, tak navždycky na Julky s Honzíkem”.
Děkuju za bezvadnou vydařenou akci plnou pestrých zážitků a nových přátel.
— Petr Půček, Znojmo
Děkuji nejen Honzovi ale celému realizačnímu týmu za příjemně strávený víkend na kolech, který naplnil má očekávání:-)
Dozvěděla jsem se zde mnoho užitečných informací, poznala partu skvělých lidí, která dokázala navodit velice familiární atmosféru, odpočinula si v nádherném prostředí Novohradských hor aj. Aktivní odpočinek ve formě vyjížďky do přírody či nácviku techniky jízdy s Robertem a Honzou se prolínal s Honzovými gurmánskými zážitky, fyzioterapií a protahovacími cviky s Vendy. To vše za přítomnosti veselého fotografa Toma:-))
Dojmy z této akce nejdou popsat zcela tak, jak bych si přála, proto doporučuji, vyzkoušejte si kemp na vlastní kůži, věřím, že vás Honza se svým týmem stejně jako mě nezklame!
— Renata Tmejová
V práci si ze mě utahují, když jsem jim odpověděla na otázku Proč mám pořád takový vysmátě připitomělý výraz na tváři, odpovědí, že jsem o víkendu prodělala hned tři orgasmy naráz: bikový, gurmánský a fyzioterapeutický :o)
— Ilča Dočkalová
Nebyla jsem s Honzíkem poprvé a tak chválu typu, že vše co dela je děláno srdcem, si už mohu dovolit říct.. Byla to perfektní akce na které se mimořádně vyřádil a to nejen jako organizátor nebo trenér, vyřádil se i jako kuchařka. Vařil úžasné čtyřchodove menu samého výživného a zdravého jídla..Na akci spojil to nejlepší co mohl, dopřál ženám naučit se servisovat kolo a poradit si v terénu s defektem, což mu zajistil Robert ze Scottu, který nám dal navíc možnost vyzkoušet pěkně nabita kola, na kterých nás společně učili psí kousky. Zajistil Barus a Vendy co mám pomohly nejen s aktuálním bebim, co jsme si my ženy udělaly v terénu, ale šéfnul i fotografa Toma, co mám všechny ty zážitky ještě zvěčnil…prostě opět typický Honzíkovsky styl… ,, když něco dělám, tak to dělám pořádně,
Tleskám a těším se na další společné akce…
Chápu, že ty co neznají, mohou říkat, že je te chvály trochu moc…jenže nemohu odpovědět jinak, než jen že je to bohudík tak. Honzí..jen tak dál
— Zlatka Otavová
Honza je člověk, který ví co ho baví a co opravdu umí. Kolem něj jsou človíčci, kteří ho umí doplnit. To vše se snaží svým jedinečným způsobem předat dál svým klientům, kteří se vzápětí mění na přátele.
— Pavel Franz
Prostě nezbývá, než jet na další akci s Honzou. Pokaždé se znovu a znovu přesvědčím, že je to fakt záruka všech možných úžasných zážitků a všeho, na co si třeba člověk sám netroufne, všeho o čem pochyboval, že nezvládne. Vloni jsem si myslela, že už je u konce své fantazie a ničím mně nemůže překvapit a on se vytasí s úžasným, zdravým mňam jídelníčkem a fyzioterapií. Honzo, teď už vím, že Tvé skvělé nápady nemají hranice. Už se cítím úplně kýčovitě, jak pořád Honzu chválím, ale když ono to tak prostě je… Tak Tě Honzo zkrátka všem vychvaluju, protože jen děkuji nestačí.
— Martina Franzová
Skialpový víkend na Kralickém Sněžníku byl skvělý. Místo konání, kolektiv, počasí a hlavně přístup Honzy - vše splnilo mé očekávání.
Pokud někdo chce vyzkoušet skialpy je tento kurz to pravé. Dozvíte se vše potřebné – teorii i praxi – pro pohyb na skialpech. Navíc zapůjčení profesionální výbavy je pro začátečníky obrovská výhoda. Individuální přístup zajišťuje spokojenost všech účastníků.
Už se těším na bike kempy a všem doporučuji ať to zkusí také.
— Hanka Váně
Bezvadný zážitek, Honza věděl o čem mluví a ten, kdo váhá nad kurzem určitě nemusí… Vtáhne Vás to a už nepustí…
— Michal Müller
Minulý víkend jsme na doporučení s kamarády vyrazily na skialpový kurz v Jeseníkách. Musím ocenit skvělý zážitek a velmi profesionální chování od Honzy Navrátila, který byl naším průvodcem. Pro všechny co se rozhodnou pro podobný typ akce tuto firmu vřele doporučuji. Nebudete litovat! A Honzovi ještě jednou zpětně děkuji, bylo to super!
— Miroslava Pešoutová
Až teď jsme se dostali, abchom napsali svoji referenci – je to již třičtvrtě roku, co jsme absolvovali kurz skialpinismu s Honzou Navrátilem. Všichni, kdo o této aktivitě teď před zimou uvažujete a stejně jako my loni, nevíte jak začít, VŘELE DOPORUČUJEME začít právě s Honzou. Je to profesionál, který vše připraví tak, jak je domluveno, úžasný skvělý přístup, vše nám vysvětlil, poradil … prostě vše splnilo naše očekávání na 100 %. Výsledkem je, že nyní již máme svoje skialpové vybavení a těšíme se na zimu, kdy vyrazíme k vrcholkům hor. A za to správné vykročení rozhodně vděčíme Honzovi. Honzo, přejeme Ti hodně stejně spokojených klientů a ať se daří!!!
— Šárka a Jirka
Nádherný úterní zážitek stál za to a doteď vzpomínám na to, jak se mi podařilo vylézt až nahoru. Tomu pomohlo i to, jak se o mně a mého manžela Honza krásně a trpělivě staral. No dát nohu až někam nebylo někdy moc jednoduché:-). Už se těším na příští ferraty a na skialp a všem vřele doporučuji ať to zkusí také.
— Lenka Machová
Podle různých reakcí, nejen u piva si myslím, že se nám všem kurz moc líbil a teprve v nás všechny zážitky doznívají. Za mě osobně bylo nejpřínosnější, žes nás nejen vzal na skálu a nejen dal pozor, abychom se nepřizabili, ale že ses celou dobu snažil nás něco i naučit. To myslím, nedělá každý. A taky bylo moc příjemné, jak dobře umíš pracovat a komunikovat s lidmi
— Anna Levová
Pokud existuje něco , co mě v životě fascinuje , pak je to příroda . A když jde o hřebeny hor , zalité prvními paprsky jarního slunce a kolem dokola všechno zpívá a probouzí se do života , pak je to přesně ono! A taky to tak bylo . Poslední skialpový kurz pod Pradědem byl ve znamení odcházející zimy a nekompromisního příchodu jara . A byl po všech stránkách perfektní . Ostatně jako všechny Honzovy akce .
Už teď se těšíme na další dobrodružství se Summit Leader!
— Ola Zuczková
V září tohoto roku se chystáme na jednu horu, která je z velké části pokryta ledovcem, a tak jsem sháněl nějaký ledovcový kurz. Měl jsem šťastnou ruku a našel jsem na internetu firmu Summit leader, jejímž majitelem je Honza Navrátil. Již při prvním kontaktu s Honzou jsem cítil obrovskou profesionalitu a dar pro to co všechno dělá. Taky tyto vlastnosti projevil na Rudolfshütte ve Vysokých Taurách, kde nám ukázal všechno co je potřeba zvládnout při pohybu na ledovci a taky při vyproštění kamaráda z trhliny a další a další věci. Kurz probíhal v kamarádské atmosféře, kterou hlavně vytvářel Honza svým profesionálním přístupem k jednotlivým činnostem na ledovci. Zdolali jsme s ním i v okolí horu Sonnblick (3088 m) , kde nás Honza naučil pohybu po ledovci a další věci. Honza je mladý kluk, ale už toho zná z oblasti outdooru velmi mnoho a nejen z toho. Tuto všestrannost prokázal a předvedl na ledovcovém kurzu, který byl umocněn i nádherným počasím. Jedna z velkých předností Honzových kurzů je ta, že se Vám věnuje individuálně v malé skupince lidí a dokáže vše perfektně vysvětlit a názorně předvést . Je to velký rozdíl oproti jiným cestovkách, které pořádají kurzy ve velkém množství lidí. Pokud budete uvažovat o nějakém kurzu, tak neváhejte Honzu kontaktovat, protože budete mít 100% záruku profesionality a naplní Vás ten kurz tím, s čím jste do něho šli. Moje dojmy s kurzu jsou obrovské a budu z toho žít dlouho.
Pokud někam na kurz , tak s Honzou Navrátilem – Summit leader. Neváhejte ani minutu!!!!!
— Milan Jedlička
Už dlouho jsme přemýšleli o ferratovém kurzu a na Honzovu školu Summit Leader jsme narazili šťastnou náhodou. Od samého začátku všechno fungovalo, a co jsme si donluvili, tak také bylo, a i přesto nás nakonec ještě překvapila vysoká míra profesionality, s jakou Honza kurzy vede, a nezměrná trpělivost, kterou s námi měl. A tak i když jsem se ze začátku strašně bála, už druhý den jsem si dokázala užít, a teď pokukuji po dalších akcích… Ještě jednou díky moc za super zážitek.
— Marie Skybová
Přečetl jsem si dosud zaslané příspěvky a musím říct, že po absolvovaném via ferratovém kurzu, mi nezbývá než se všemi souhlasit a je problém napsat něco, co zde ještě nepadlo. Ač nelezci, jsme se vydali s Honzou N. do Solné komory. Honza je i přes svůj nízký věk naprostý profesionál, skvěle připravený, soustředěný a kamarádský se smyslem pro humor. Jeli jsme si tam všichni „dobít baterky“ a to se nám díky Honzovi splnilo. Zcela nás tento druh relaxace v nenásilném podání Summit Leader pohltil a to takovým způsobem, že i když teď jdu normálně do práce, pozoruji hromosvody okolních domů a paneláků a mám příjemné mrazení v zádech. Kdo byl na ferratě, tak ví o čem mluvím ….
Díky Honzo!!!
P.S. Až se nám baterky vybijou, tak si rádi s tebou vyjedeme načerpat energii. To není jen názor můj, ale troufnu si říci, že všech, kteří jsme s tebou byli. Zdraví: Irča, Tomáš, Alenka, Petr, Michal a já (Broněk).
— Bronislav Tomášek
Těch několik dní strávených na ferratách v Solné komoře se pro mě staly nezapomenutelným zážitkem. Jsem myšlenkami stále na stěnách skal :-).Honza je názorná ukázka toho, že když člověk něco umí a ještě to dělá rád, dokáže to velmi kladně ovlivnit i ostatní.
— Alena Kocmanová
Při vzpomínce na minulý víkend,kdy jsme s kamarádkami absolvovaly ferratový kurz, jsem stále ještě plná nadšení, euforie, dobré nálady a chuti poslat tam všechny známé i neznámé, kteří mají rádi hory a tento druh zábavy. Honza nám svým kamarádským, profesionálním,individuálním a přitom naprosto nevtíravým přístupem ukázal, že prostě kdo zkusí, je ztracen :-) Takže jsem se také já přivítala do klubu bláznů do vertikal a už plánuji další akci. Honzo, moc díky a buď pořád takový jaký jsi a budeš obklopen spokojenými klienty, kteří se rádi vrátí a doporučí Tě všude kam přijdou.
— Martina Franzová
Nejprve tě poutavým, vyčerpávajícím a naprosto profesionálním způsobem zasvětí do tajů této půvabné oblasti sportu . Pak se už můžeš pod jeho odborným dohledem , s dodržením všech bezpečnostních zásad zavěsit mezi nebem a zemí, zažít trochu adrenalinu a svést boj s tvrdou jako skála všudypřítomnou drsnou přírodou. A večer u piva to ještě jednou probrat , nebo jen tak poklábosit , o horách , legendárních hrdinech zdolávajících nedotknutelné vrcholky , jejichž tajemné příběhy sype Honza jako z rukávu. Summit Leader je pro mě jasná volba.
— Ola Zuczková
Během 3 dnů jsme se díky Honzovi naučili neuvěřitelné množství věcí, a to díky skvělé koncepci celého kurzu a hlavně Honzovi a jeho naprosto profesionálnímu přístupu.
Silný zážitek z kurzu nám nezkazilo ani mrazivé počasí a všem mohu jen doporučit.
Díky Honzo.
— David Helán
Moooc bych chtěla poděkovat Honzovi za moooc pěkný ferratový kurz :o) ve všem to bylo nad moje očekávání a velice si vážím toho, že opravdu člověka vede s maximálně individuální přístupem a má velkou trpělivost a skvělý smysl pro humor.
Určitě dopručuji každému, kdo se chce něco naučit pod skvělým vedením Honzy. Dle mého názoru nesrovnatelný přístup ve srovnání s cestovními kancelářemi, které ženou na ferratu 30 lidí se třemi instruktory!!! a určitě nemají šanci se člověku věnovat, tak jako Honza nám.
Díky Honzo :o)
— Margita Sláviková
Září jsme začali velice příjemně kurzem na via-ferrata, která předčilo naše očekávání. Díky Honzovi jsme se dostali na tři vrcholy ferratovými cesty pomocí dvou karabin a úvazků. Strach z výšek byl relativně překonán především trpělivosti, neúnavnosti a s profesionálním přístupem instruktora Honzy. K jeho dokonalosti se z něho vyklubal i velice příjemný a vtipný společník. Díky individuálnímu přístupu jsme měli možnost si prakticky vyzkoušet i další techniky pro zdolání a odpočinutí na zajištěných cestách.
Vřele doporučuji vyzkoušet a přejít do krás via-ferrate pod vedením Honzy, zdolat sám sebe a vidět hory i z jiného pohledu. Ještě jednou díky.
— Helena Košťálková
Bylo to báječné zpestření každodenní šedi života, hromadu věcí jsme se naučili, mnohdy jsme byli dost překvapení co všechno je možné udělat s několika “šňůrkama” cepínem a třema karabinama. Díky Honzovi za trpělivost, zvláště s antitalentním, údolním, městským člověkem, tedy se mnou! :-) Všem kdo o podobné aktivitě uvažujete, můžeme vřele doporučit.
— Gábina + Petr
Každému, kdo bude zvažovat absolvování nějakého kurzu s Honzou a jeho parťáky doporučuji – „lidi jděte do toho!“ Už dlouho jsem se nesetkal s takovým nasazením, obětavostí, rozvahou a profesionalitou. Moc, a mile mě překvapilo, jak takhle mladý človíček umí komunikovat a srozumitelně vysvětlovat. Umí udělat z kurzu skutečný zážitek, a smysluplně strávený čas. Absolvování téhle akce je pro mě velkou motivací pro další dobrodružství, a láká vyzkoušet další z nabízených aktivit … Díky Michal
— Michal Reinisch
Hlavním důvodem pro absolvování ferratového kurzu byla skutečnost, že při mnoha túrách v Alpách jsme nemohli tam, kam bychom chtěli, protože v cestě byla ferrata, přes kterou jsme si bez vybavení a znalostí s jejím zdoláváním jít netroufli… Z mnoha nabídek kurzů jsme se rozhodli pro Honzu a mohu říct, že jsme nelitovali.Bez problémů vyšel vstříc všem našim požadavkům ( termín, místo kurzu ) a během dvoudenního kurzu do nás nalil vše, co ferratami souvisí včetně dalších činností, které určitě nemusel ( slaňování).Velkou výhodou byl skutečně individuální přístup , trpělivost a pečlivost instruktora. Absolvovali jsme tři ferraty – Nonnensteig, Alpingrat a Häntzschelstiege. Každá byla jiná, ale po zdolání každé z nich v nás zůstal krásný pocit, že ve svých 55 letech jsme ještě schopni něco dokázat. Takže závěrem – díky Honzovi za přístup a za to, že nám otevřel cestu k poznávání dalších horských zážitků. Zdeněk.
— Zdeněk Nosek