I horalové musí mít v obchodních podmínkách pořádek

Mohl jsem sepsat klasické obchodní podmínky. Ale ty nikdo nidky nečetl. Proto jsem se rozhodl ty formality trochu odlehčit. Jsou to sice podstatné věci, ale věřím, že takto vše snáze pochopíte a nebudeme si pak kazit hory dohadováním o kravinách.

 

Takže bod první: Na horách se tyká

To je základ. Protože je mnohem lepší říkat "Ty blbče" než "Vy blbče".

 

Bod druhý: Jsem jako vaše banka

Stejně jako dodržujete splátkový kalendář v bance, taky já vás poprosím o úhradu všech plateb včas. O peníze nepřijdete, budete mít jisté místo na akci a nebudete se muset strachovat, že utratíte kačky za nějakou pitomost. Plnou částku, prosím, uhraďte nejpozději do 7 dní od odeslání přihlášky

 

Bod třetí: Storno poplatky

Ať už se nemůžete akci zúčastnit z jakéhokoliv důvodu, vždy je to nepříjemné pro obě strany. Bohužel, jakmile mi kdokoliv odřekne účast na akci týden před jejím začátkem, už za něj v naprosté většině případů neseženu náhradu. Tím přícházím o peníze a nemůžu tak třeba pozvat svou přítelkyni na večeři. A to byste jí neudělali, že ne?

Takže storno poplatky jsou vždy počítány z celkové ceny akce takto:

x - 21 dnů:   50% z ceny akce

20 - 1 den:   100% z ceny akce

V případě závažných důvodů pro neúčast, nabízím možnost přesunu uhrazené částky na jinou akci. Ale pouze jednou.

Dárkové poukazy není možné stornovat. Pokud si poukaz nevyberete, částka bohužel propadá.

 

Bod čtvrtý: Když se akce zruší

Tak mě to štve mnohem víc, než vás. Spousta úsilí, krve a potu vniveč. A na slzy teprve přijde. Bohužel, někdy se to tak stane, že nízký počet přihlášených účastníků nepokryje ani náklady na realizaci akce. Pokud bude hrozit neodvratitelné zrušení akce, dám vám včas vědět - nejpozději 7 dní před začátkem. A hned vám taky nabídnu adekvátní náhradu nebo vám bez řečí vrátím peníze. To je férové, ne?

 

Bod pátý: Za co nenesu zodpovědnost

Že budeme stát dvě hodiny v koloně na hranicích kvůli uprchlíkům. Že Andrej Babiš prodá naši republiku a vy až nadosmrti zůstanete v Itálii, budete jíst pizzu a lízat nejlepší zmrzlinu na světě. Že moře bude moc slané, sníh příliš bílý a úplněk málo úplný.  

Neručím ani za nepříznivé následky neodvratitelných přírodních, politických, civilních, dopravních a dalších událostí a stavů, které nemohu ovlivnit. Včetně toho, že na horách bude pršet.

 

Bod šestý: Kdo nese zodpovědnost za vás

Jedete se mnou a jelikož vás chci i sebe chci ušetřit nepříjemných zážitků, vyhrazuji si právo vyloučit kohokoliv z akce, pokud jeho zdravotní stav, množství alkoholu v krvi, marjánky v kuli či vybavení po dědečkovi neladí s pravidly bezpečného pohybu v horách. Stejně tak si vyhrazuji právo rozhodnout o ukončení programu z důvodu nepříznivého počasí či jiného rizika.

 

Bod sedmý: Co když bude pršet

Povím vám pohádku, promítnu fotky, pobavíme se. Nebo vás zahltím tak děsivými historkami z hor, že budete rádi, že venku prší a nikam nemusíte. Zkrátka věřím, že jste si přijeli akci především užít a slibuji vám, že se budu maximálně snažit udělat program takový, aby byl zábavný, ale i bezpečný zároveň. V případě nepříznivé předpovědi pro jednodenní akce se pak vždy snažím navrhnout náhradní termín. Tak jako tak vás poprosím o pochopení skutečnosti, že jedeme na hory, kde není pořád jen krásné počasí.

 

Bod osmý a dost: Počet lidí na akci

Všechny akce pořádám pouze v malých skupinách maximálně 6 osob, výjimečně 8 osob. To je zárukou maximálního bezpečí, individuálního přístupu a komfortního zážitku. A také důvodem vyšší ceny než u velkokapacitních cestovních kanceláří.

 

A to by stačilo. Pojďte se zase na chvíli věnovat příjemnějším věcem.