Julské Alpy

 

Během pětidenního tripu prolezete po ferratách a horských stezkách ty nejlepší místa Julských Alp. Společně se vydáme skrz velké skalní okno Prisojnika, italskou ferratou prostoupíme severní stěnu Mangrtu a na závěr si necháme dvoudenní výstup na Triglav. S noclehem na horské chatě ve 2500 metrech, lezením s čelovkou a svítáním na vrcholu.

 

Termíny na rok 2017

 

2. - 6. srpna

obsazeno

16. - 20. srpna

1 volné místo

 
 

Program

Ve středu po poledni se potkáme v Mojstraně (případně možnost společné cesty ) a zahřejeme se na první sportovní ferratě. Pak přejedeme do Bovce, odkud budete vyrážet vstříc vrcholům Mangrtu a Prisojnika. V sobotu se přesuneme pod Triglav, vystoupáme na chatu pod vrcholem a v neděli podnikeneme vrcholový útok. Ještě týž den pak sestoupíme do údolí.

 

Náročnost

Klidně můžete být úplní ferratoví začátečníci, ale alespoň trochu udržovaná fyzička je nezbytná. Denní převýšení se pohybuje kolem 700 metrů. Při výstupu na Triglav pak během jednoho dne nastoupáme 1500 výškových metrů, půjdem ovšem nalehko, na chatě je vše k dispozici.

 

Ubytování

3 noci strávíme v hostelu v Bovci ve vícelůžkových pokojích se snídaní a společnou sprchou a WC. Cena noclehu včetně snídaně je cca 20€ / osoba / noc. Jednou přenocujeme na horské chatě ve vícelůžkovém pokoji vybaveném dekami. Tekoucí voda je k dispozici, bez sprchy se budete muset jednu noc obejít. Na chatě výborně vaři. Cena cca 30€ / osoba / noc.

 
 

Cena nezahrnuje

Ubytování v hostelu a na horské chatě ve vícelůžkových pokojích. Spací pytel není nutný. Ubytování se platí na místě. 

Dopravu po vlastní ose nebo využijte společné dopravy mikrobusem za příspěvek na cestu.

Cena 6500 Kč zahrnuje

Honzův individuální přístup ve skupince maximálně 6 osob.

Zapůjčení kompletního vybavení na via ferraty.

Případné vystavení dárkového poukazu pro blízkou osobu.

Jako dárek přírodní energetickou tyčinku Chimpanzee.

21 % DPH do státní kasy.