Ferraty v Dolomitech

Proč Dolomity? Jsou to překrásné hory přesahující hranici 3000 metrů a navíc mají zajímavý historický podtext. Během první světové války vedla přes celé hory válečná fronta a na jejich pozůstatcích zdejší ferraty vznikly. Takže si vychutnáte vzdušné vojenské stezky, temné tunely, žebříky, lanové mosty a příjemné večery v Cortině d`Ampezzo.

 

Termíny na rok 2017

5. - 9. července

LAST MINUTE za 5000 Kč - 2 volná místa

16. - 20. srpna

obsazeno

 
 

Program

Středa: V odpoledních hodinách dorazíme do Cortiny a ještě se stihneme osvěžit na ferratě kolem vodápadů Fanes. Večer pak rozbijeme tábor v kempu Rocchetta.

Čtvrtek: Lanovkou se necháme vyvézt až do 3000 m.n.m. a po exponovaném hřebeni Monte Cristala polezeme po starých vojenských stezkách, kolem opuštěných bunkrů a lanovek a taky přes slavný třicetimetrový visutý most.

Pátek: Vydáme se ke slavným "třem zubům" Tre Cime di Lavaredo, kde atmosféra války dýchá na každém kroku. Nejprve po žebříkové ferratě Leitersteig vylezeme na špici Toblinger Knoten a potom se zanoříme do tunelů v nitru hory Paternkofel.

Sobota: Tentokrát se budeme držet v  nižších polohách, ale i tak vás čekají velké lezecké zážitky při výstupu na vrchol Col Rosa. Celou Cortinu dˇAmpezzo budeme mít jako na dlani.

Neděle: Dopoledne ještě prozkoumáme nekonečně dlouhé tunely Galerie Lagazuoi a po obědě se vydáme na cestu domů.

 

Náročnost

Ferraty v Dolomitech nejsou lezecky nikterak náročné (max. B - C) a nástupy si většinou ulehčíme lanovkami nebo horskými silnicemi. Přesto je alespoň trochu udržovaná kondice nezbytná. Díky malé skupince maximálně 6 osob můžeme program kdykoliv upravit podle nálady, fyzičky a počasí.

 

Ubytování

4 noci strávíme v komfortním kempu Rocchetta přímo v Cortině d`Ampezzo. Nezbytný je tedy vlastní stan, karimatka a spací pytel. V kempu jsou čisté záchody a sprchy, také malý obchůdek s potravinami a bar pro večerní posezení u Aperolu :-)

 

Cena 5000 Kč zahrnuje

(původně 7000 Kč)

Honzův individuální přístup ve skupince maximálně 6 osob.

Zapůjčení kompletního vybavení na via ferraty.

Případné vystavení dárkového poukazu pro blízkou osobu.

Jako dárek přírodní energetickou tyčinku Chimpanzee.

21 % DPH do státní kasy.

Cena nezahrnuje

Ubytování. Ve vlastních stanech v kempu Rocchetta přimo v Cortině d`Ampezzo. V kempu jsou k dispozici čisté sprchy a záchody, malý bar a obchůdek. Cena činí  cca 12€ / osoba / noc a platí se na místě provozovateli.

Dopravu. V případě zájmu využijte možnost společné cesty dodávkou z Brna.