Ferratový kurz v Lužických horách

Udělejte si výlet do Lužických hor a vyzkoušejte opravdové via ferraty nedaleko vašeho domova. Kurz probíhá v malé skupince max. 6 osob a přijet můžete dokonce i s vašimi dětmi.

 

Ferratový kurz v Raxalpe

Vyzkoušejte opravdové horské ferraty kousek od našich hranic, padesát kilometrů za Vídní v pohořích Raxalpe a Hohe Wand. Začneme od úplných základů na jednodušších zajištěných cestách. Vysvětlím vám, jak se správně navázat, jistit na ferratě a lézt bezpečně. 

 

Ferraty v Dolomitech

Když se mě klienti ptají, kam jezdím nejraději, odpovídám, že rozhodně do Dolomit! Jednak jsou to překrásné hory a druhak se zde přidává jedinečný historický podtext. Vždyť přes celé hory vedla během první světové války fronta, na jejíchž pozůstatcích zdejší ferraty vznikly.

 

Přechod Brenty

Jedna z nejstarších zajištěných cest vedoucí po skalních římsách, nekonečných žebřících a přes ledovce napříč celým pohořím Dolomiti di Brenta. Zní to celkem dobře, že? Navíc, za celých pět dní neklesnete pod 2200 m a spát budete na chatách vysoko v horách.

 

Přechod Totes Gebirge

Vezměte si den volna a vydejte se na třídenní přechod pohoří Totes Gebirge po ferratách a s noclehy na horských chatách. Jít můžete opravdu na lehko (na chatách je vše k dispozici) a Déčkovými ferratami společně vystoupíme na vrcholy Grosser Priel a Schermberg. 

 

Ferraty v Solné komoře

V Solné komoře o zážitky není nouze! Lezení nad hladinou jezera Gosausee, vzdušné procházky po lanových mostech, ferrata ve stěnách hluboké skalní soutěsky Postalmklamm nebo proslulý visutý žebřík nad mestečkem Hallstatt. Ferrat je tady tolik, že by vystačily na týden...

 

Ferraty Lago di Garda

Představte si místo, kde se hory zvedají nad jezerní hladinou, sluníčko svítí snad celý rok a tamní ferraty jsou nejkrásnější v Evropě. K tomu voňavé espresso, pořádné kopce zmrzliny, italská pizza... Vlasně, víte co? Přestaňte si to představovat a zažijte to na vlastní kůži!

 

Ramsau am Dachstein

Zážitky nabitý prodloužený víkend. Po ledovci a ferratě vystoupíte na vrchol Dachsteinu a den poté zapadneme do hluboké skalní soutěsky Silberkarklamm, kde budete šplahat po vzdušných ferratách a lanových mostech. To bude ten radler na chatě opravdu zasloužený...

 

Julské Alpy (Triglav)

Během pětidenního tripu prolezete po ferratách a horských stezkách ty nejlepší místa Julských Alp. Společně se vydáme skrz velké skalní okno Prisojnika, italskou ferratou prostoupíme severní stěnu Mangrtu a na závěr si necháme dvoudenní výstup na Triglav.