…zažila šestice děvčat na konci května v Lužických horách. A přitom ještě 2 týdny před kempem jsme váhali, zda ho vůbec uskutečníme. Scházely se nám totiž hlavně ohlasy, že kemp je moc náročný, moc profesionální a že s tím díru do světa neuděláme. Trochu nás to zviklalo. Možná i trochu více. Teď už se tomu ale můžeme jenom smát. Díru do světa jsme sice opravdu neudělali, zato jsme zanechali hlubokou stopu v srdcích všech děvčat, která s námi kemp prožila.

V práci si ze mě utahují, když jsem jim odpověděla na otázku Proč mám pořád takový vysmátě připitomělý výraz na tváři, odpovědí, že jsem o víkendu prodělala hned tři orgasmy naráz: bikový, gurmánský a fyzioterapeutický :o)
— Ilča Dočkalová

Co tím má Ilča na mysli? Snad to, jak po pouhých dvou dnech holky žasly, co všechno s horským kolem dokážou. A čeho je schopné jejich tělo, které ještě nikdy nezkusilo přejet na kole pár kořenů nebo vyjet na obrubník. A najednou to dokázaly. Společně jsme objevili radost z jízdy v terénu.

Kluci, všichni tři… velká úcta a respekt z toho co děláte a s jakým elánem a trpělivostí to děláte. Dokážu si představit, že takhle ,,zvláštní, víkend zastoupený mužským osazenstvem asi nezažijete.
— Zlatka Otavová

 

Nechtěli jsme ale dámy pouze unavit celodenní jízdou v sedle. Víme že si zaslouží být také občas obletovány. O to více, když se o ně starají chlapi a nepustí holky ani do kuchyně. Menu, které jsme děvčatům servírovali, bylo vyvážené a založené nejen na čerstvém ovoci a zelenině, ale hlavně na mnohých netradičních surovinách a receptech. Taky si po kempu holky všechny naše recepty vyžádaly.

Tebou připravované jídlo bylo velmi lahodné a zároveň promyšlené tak, abychom doplnily do těla vše potřebné. Spojení s fyzioterapií se ti povedlo. Domů jsem si odvezla praktickou ukázkou strečinku, korekci mých cviků na vyhřezlé plotýnky a nové cviky na uvolnění ztuhlých svalů krku a ramen.
— Lenka Machová

 

Co už nezvládli chlapi, musela zastat děvčata Bára a Vendy z centra celostní terapie a tréninku VO2MAX. Zatímco se po vyjížďce chystalo rychlé občerstvení, holky se na zahradě protáhly a procvičily svaly, které jízda na kole trochu zanedbává. Každá dáma si pak vychutnala celou jednu hodinu času, kterou jim Vendy věnovala při individuální fyzioterapii. Pokud se po vyjížďce objevila nějaká bolístka, vyřešil ji slušivý tejp.

 

Dámy, děkujeme vám za účast. Byly jste skvělé, hecovaly jste se, povzbuzovaly a vytvořily skvělou atmosféru. Ve vašich výrazech bylo patrné, že jste do toho vložily kus srdce. Stejně jako my.

Honza, Robert, Tomáš, Bára a Vendy